GLOBÁLNÍ PARTNERSKÝ PROJEKT ZDRAVOTNÍ PÉČE 8 STÁTŮ

Velká Británie, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Polsko, Rusko a Vietnam zahájily globální partnerský projekt zdravotní péče, který podrobně představil 17. listopadu v Hanoji Gareth Ward, velvyslanec Velké Británie ve Vietnamu. Jedná se o partnerství pro globální systém zdravotní udržitelnosti a odolnosti (PHSSR) jenž ve Vietnamu začal svoji činnost 18. listopadu a který si klade za cíl zahájit víceodvětvové úsilí pomoci zdravotnickým systémům předvídat, předcházet a přizpůsobovat se různým zdravotním výzvám, kterým čelí svět. Projekt byl založen Světovým ekonomickým fórem (WEF), britskou London School of Economics (LSE) a britským farmaceutickým průmyslovým gigantem AstraZeneca.

Vietnam byl vybrán do tohoto projektu, jako jediný(!) asijský stát, vzhledem k vynikajícím výsledkům v boji s Covid-19. Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung zveřejnil, že Vietnam je v boji s tímto koronavirem vzorem pro celý svět. 
 
I Světová zdravotnická organizace (WHO) chválí 97 milionový Vietnam, neboť má například k 19. listopadu celkem 1304 lidí nakažených Covid-19, z nich se již 1142 uzdravilo a v souvislosti s Covid-19 ve Vietnamu celkem zemřelo 35 osob. Vynikající úspěch je, že již 77(!) dní za sebou nemá Vietnam žádný nový případ komunitního přenosu tohoto koronaviru. Proto znovu doporučuji, aby naše Česká republika začala v této oblasti aktivně spolupracovat s Vietnamem.   
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
 
Mobil: 602 363 009
Dne 20. listopadu naši zprávu zveřejnily na svých webech populární „Pražský zpravodaj“ a přední český podnikatelský časopis „Prosperita“:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.