FORMULE 1 BUDE V HANOJI

Již od roku  2020 se pojede nejprestižnější světový automobilový závod Formule 1 ve vietnamské Hanoji. Trať povede také kolem fotbalového stadionu. Vietnamci žijící u nás i v celém světě toto rozhodnutí považují za obrovský úspěch vietnamského národa a jsou na tuto skutečnost právem hrdí. Jsem moc rád, že mnoho českých fanoušků F 1 navštíví krásný moderní, ale i historický Vietnam a na vlastní oči pozná, že Vietnam je zemí úsměvů i našich přátel. To dokázali Vietnamci nedávno i tím, že ze všech cizinců na světě nejvíce oslavili 100 let vzniku Československa. Ve Vietnamu totiž žije přes 206 tisíc Vietnamců, kteří u nás dříve pracovali nebo studovali i vysoké školy a vděčně i s velkou láskou k naší zemi na to vzpomínají.

Předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR poslanec ČSSD Lubomír Zaorálek by se už konečně měl omluvit Vietnamu a všem Vietnamcům za svůj červnový výrok, že Vietnam je organizovaný zločin a bezpečnostní riziko prvního řádu. Vláda by měla v zájmu naší ekonomiky a zejména ku prospěchu našich zaměstnavatelů zrušit nesmyslný zákaz práce Vietnamců u nás.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.