DO VIETNAMU MOHOU OD 1. ČERVENCE TURISTÉ Z 80 ZEMÍ

Vietnam poskytuje občanům 80 zemí elektronická víza s možností vstupu do Vietnamu od 1. července. Cizinci se mohou o elektronická víza, která jsou platná 30 dní, přihlásit sami přímo na webu https://immigration.gov.vn. Každý žadatel musí uhradit bankovním převodem nevratný poplatek za žádost ve výši 25 USD. Americký zpravodajský web Politico označil Vietnam za nejlepší zemi na světě v boji proti Covid-19, pochvalu vyjádřil i japonský televizní kanál NHK a řada zahraničních médií, například The Telegraph, Reuters, The Times of India, Bangkok Post nebo Vox. Jen u nás se o úspěchu Vietnamu mlčí.  Je nejvyšší čas, aby všechny naše kompetentní státní úřady aktivně, flexibilně a hlavně rychle možnost dovolené pro české turisty ve Vietnamu dojednaly a také recipročně zjednodušily vydávání víz k nám pro turisty z Vietnamu. 

Velká vietnamská soukromá letecká společnost Bamboo Airways je totiž připravena pravidelně provozovat přímou leteckou linku Praha-Hanoj. Všem našim turistům návštěvu překrásného a bezpečného Vietnamu doporučuji, protože v něm žije také i přes 206 tisíc vietnamských občanů, kteří u nás v minulosti pracovali nebo studovali (i vysoké školy) a mají nás moc rádi, navíc Vietnam používá písmo latinku a jsou tam pro nás levné potraviny, nápoje, ale i služby, včetně taxíků. Našim podnikatelům připomínám, že Vietnam předsedá ASEAN (Ekonomickému sdružení zemí Jihovýchodní Asie), ve kterém žije přes 650 milionů obyvatel a je první zemí v Asii, se kterou EU podepsala smlouvu o volném obchodu EVFTA, která odstraní v prvních letech 65% vzájemných dovozních cel. Vietnam je zemí mnoha našich přátel i skutečnou bránou do Asie! 
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.