ČR BY SE MĚLA ZA VISAPOINT OMLUVIT A ZRUŠIT VIETNAMCŮM ZÁKAZ PRÁCE U NÁS

Přes mnoho našich písemných a při jednáních na MZV i na velvyslanectví ČR v Hanoji sdělených stížností i žádostí o nápravu nefunkčního a věčně obsazeného Visapointu již také i v roce 2016(!), ale také i přes písemné upozornění tehdejšího 1.místopředsedy vlády a ministra financí ČR Andreje Babiše odeslané  16. 11. 2016(!) tehdejšímu ministru zahraničních věcí ČR Lubomíru Zaorálkovi, MZV funkčnost Visapointu sloužícího pro podávání žádostí o vízum do ČR neopravilo. Proč? MZV trpělo 5 let poškozování Vietnamců, kteří chtěli legálně přijít k nám pracovat a odmítli dávat úplatky zprostředkovatelské mafii napojené na ruské hackery ovládající Visapoint řízený i spravovaný MZV. To je velké selhání státní správy, zejména MZV. Viníci za svoji mnohaletou liknavost, která poškodila Vietnamce i dobré jméno ČR a zejména naší diplomacie v zahraničí, musí nést zodpovědnost a vše je nutné důsledně vyšetřovacími policejními orgány prošetřit.
Česká republika by se měla všem Visapointem postiženým Vietnamcům omluvit, zrušit letošní zákaz vydávat pracovní víza Vietnamcům, v zájmu i naší ekonomiky, zejména našich podniků, ale také vytvořit konečně již spolehlivý systém vydávání víz s trvalou důslednou kontrolou, aby se toto selhání již nikdy neopakovalo.
V Praze: 28. 11. 2019
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.