CHYBĚJÍCÍ OCEL A KAUČUK LZE DOVÉZT Z VIETNAMU

Někteří výrobci u nás mají nyní velké problémy s nedostatkem oceli nebo kaučuku. Válkou poničené ocelárny Azovstal v Mariupolu na Ukrajině patřily mezi největší evropské železářské a ocelářské výrobce. Na nedostatek a zdražování kaučuku zase upozornili naši podnikatelé v České televizi. Vietnam úspěšně dodal v loňském roce celkem 335 000 tun korozivzdorné oceli (CORE) do USA. Vietnamská firma Hoa Sen Group, která v 10 továrnách vyrábí a exportuje ocelové plechy i trubky do 87 zemí světa, má měsíční produkci 100 000 tun svých ocelářských výrobků. Kvalitní vietnamský kaučuk získal řadu ocenění ve světě. Vzhledem k platnosti dohody o volném obchodu mezi EU a Vietnamem EVFTA, která snižuje nebo ruší dovozová cla, je dovoz komodit z Vietnamu k nám velmi výhodný. Vietnamští přepravci za pomoci vietnamské lodní flotily normálně fungují a realizují přepravu zboží z Vietnamu také do přístavu v Hamburku, kde mají pronajaté molo a z něj zásilku zboží dovezou přímo až do české firmy. 
Zájemcům o perspektivní 97 milionový Vietnam a vietnamský trh rád poradím, pomohu a seznámím je s tradičními obchodními zvyklostmi i s mnoha praktickými zkušenostmi, které jsem získal při 48 návštěvách Vietnamu, při mém 8 měsíčním bydlení v Hanoji a také při výstavbě továrny na ekologická biohnojiva v Hai Dung. Vietnam je překrásná země úsměvů i mnoha našich přátel, kteří u nás v minulosti studovali nebo pracovali a mají ČR moc rádi. 
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Nositel 3 vietnamských státních vyznamenání
Nositel zlatých medailí z 16 největších mezinárodních veletrhu v Hanoji
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.