ČESTNÝ PŘEDSEDA ČVS MARCEL WINTER OSLAVIL SEDMDESÁTINY

V pondělí 26. března oslavil na schůzi předsednictva ČVS své 70. narozeniny náš čestný předseda Marcel Winter, který v roce 1997 spoluzaložil Česko-vietnamskou společnost a poslední době 13 roků vykonával funkci předsedy. Stovky jeho článků o Vietnamu a Vietnamcích žijících u nás zejména našem celostátním tisku, desítky rozhovorů v televizích, ale také v rozhlasech dokazují jeho velkou mnohaletou příkladnou veřejnou aktivitu s cílem zlepšit spolupráci ČR s Vietnamem a informovat veřejnost o životě, aktivitách i problémech vietnamské komunity v ČR. Poskytnul také desítky rozhovorů pro vietnamské novináře i vietnamské televize. Vietnamští novináři jej prvně v roce 2005 nazvali „Ong. Marcel Viet Nam“, tedy „Pan Marcel Vietnam“, stejně jej tak nazvala ve zprávách vietnamská televize v prosinci 2016 a to je důkazem, jak si Vietnam jeho aktivit cení. Skutečnost, že Vietnam si váží jeho dvacetileté práce více než ČR dokazuje, že mu prezidentem Vietnamu bylo v roce 2005 uděleno nejvyšší vietnamské státní vyznamenání pro cizince „Medaile přátelství VSR“. 

Dvacet let organizoval účast českých výrobců na největších veletrzích ve Vietnamu, organizoval pro naše vystavovatele na veletrhy i podnikatelské mise a jeho pavilon získal na těchto veletrzích celkem 16 zlatých medailí, což se nikomu jinému z ČR dosud nepodařilo. Jako výkonný manažer realizace projektu dodávky moderní české technologie v hodnotě 21 milionů Kč do nového podniku na výrobu biohnojiv v Hai Duong dokázal pouze se čtyřmi českými spolupracovníky a za pomoci místních vietnamských firem zkrátit termín dokončení této zahraniční rozvojové pomoci ČR Vietnamu z plánovaných 3 roků pouze na 353 dní a tato česká technologie funguje bez jediné reklamace v Hai Duong již více jak 12 roků. Jak sám říká Vietnam a Vietnamci u nás jsou více jak dvacet let smyslem jeho života.
O jeho mnohaletých aktivitách v ČVS přinesl informace loni 6. prosince velký rozhovor v celostátním deníku Haló noviny a pro větší informaci si tuto reportáž dovoluji nyní zveřejnit. K 70 narozeninám obdržel blahopřání i od velvyslance Vietnamu v ČR. Několik set Vietnamců mu blahopřálo na facebooku, další emailem a to svědčí o jeho oblibě a popularitě u vietnamské komunity.
Česko-vietnamská společnost přeje Marcelu Winterovi do dalších let hodně zdraví, štěstí, úspěchů a splnění všech jeho životních přání. Jeho elán, vytrvalost i mnohaletá veřejná snaha aktivně pomoci zlepšit život Vietnamců u nás a zvýšit hospodářskou spolupráci ČR s Vietnamem jsou pro nás nejen velkým příkladem, ale také cílem naší další práce.
PaedDr. Miloš Kusý
Předseda Česko-vietnamské společnosti
Blahopřání velvyslance VSR v ČR:
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.