ČESKO-VIETNAMSKÉ OBCHODNÍ FÓRUM V BRNĚ

Dne 10. září se konalo v největším vietnamském obchodním centru na Moravě ve VINAMU v Brně velmi potřebné Česko-vietnamské obchodní fórum. Cílem Česko-vietnamského obchodního fóra bylo poskytnout podnikatelům v ČR aktuální informace o dnešním rozvíjejícím se vietnamském podnikatelském prostředí a také o možnostech v 97 milionovém Vietnamu, v zemi úsměvů a mnoha našich přátel.
 
Místopředsedkyně vlády a ministryně financí ČR Alena Schillerová ve svém projevu uvedla, že Vietnam je druhým největším obchodním partnerem ČR v jihovýchodní Asii a celkově třináctým globálním.
 
Velvyslanec Vietnamu v ČR Thai Xuan Dung uvedl, že navzdory velmi nepříznivým dopadům pandemie Covid-19, vzrostl dvoustranný obchod v roce 2020 o více než 22 procent na 1,5 miliardy USD. Dále informoval, že v první polovině letošního roku činil vzájemný obchod již 936 milionů USD, což je meziroční nárůst o 28 procent.

Po této akci si místopředsedkyně vlády a ministryně financí ČR Alena Schillerová prohlédla největší vietnamskou tržnici na Moravě VINAMO v Brně, srdečně pohovořila se ženami z vietnamské komunity žijícími u nás, vyzkoušela si kadeřnické služby a koupila si některé nabízené potraviny, které ji zaujaly.
 
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.