ČESKÁ CVIČNÁ LETADLA KUPUJE VIETNAM

Dodávka 12 nových českých cvičných proudových letadel L-39NG vietnamskému ministerstvu obrany prohloubí rozvoj vzájemných vztahů České republiky a Vietnamu. Letoun L-39NG je moderní a efektivní lehký proudový letoun nové generace schopný plnit roli lehkého bitevníku, ale zejména jednotného i komplexního letounu pro plnohodnotný výcvik pilotů moderních vzdušných sil. Avionika letounu L-39NG nové generace je připravena pro výcvik budoucích pilotů letounů čtvrté a páté generace, může také být přizpůsobena požadavkům zákazníka.

Hodnotu smlouvy společnost Omnopol nezveřejnila, ale podle ČT24 jde o jednotky miliard(!) korun. Ve smlouvě je zahrnuto také vyškolení vietnamských pilotů a mechaniků, dodávky náhradních dílů i potřebné digitální pozemní techniky.
Prezident Omnipolu Jiří Podpěra totiž sdělil: „Kombinace moderních cvičných letounů L-39NG a vysoká profesionalita vzdušných sil Vietnamu přináší prohloubení a vzájemný rozvoj vztahů mezi Českou republikou a Vietnamem„. A to je moc dobře.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.