BAMBOO AIRWAYS ZAHÁJÍ V DUBNU PŘÍMÉ LETY PRAHA-HANOJ

15. ledna slavnostně v Praze představila úspěšně se rozvíjející velká vietnamská soukromá letecká společnost Bamboo Airways, spolu s velvyslanectvím Vietnamu v České republice, svůj záměr zahájit přímé lety ČR do Vietnamu v dubnu letošního roku za pomoci úplně nových moderních letadel Boeing 787-9 Dreamliner, které mají kapacitu 298 cestujících a doba letu s nimi bude trvat z Prahy do Hanoje 10 hodin a 20 minut a z Hanoje do Prahy 11 hodin a 20 minut. Bude to zejména pro často spěchající podnikatele a také pro starší turisty velmi příjemné, protože dosavadní lety z ČR do Vietnamu s jinými přepravci trvají s nutným přestupem 16 až 18 hodin.

Vietnamská soukromá letecká společnost Bamboo Airways, která má 22 letadel Airbus 320 a 321 i 3 nová letadla Boeing 787-9 Dreamliner (koncem ledna bude mít čtvrté!), již získala 12,3% vietnamského leteckého trhu. Přímé lety z Prahy do Hanoje a zpět začne v dubnu provozovat dvakrát týdně s plánem je rozšířit na třikrát týdně. Cílem Bamboo Airways je poskytovat klientům doslova pětihvězdičkové služby a díky do zapojení FLC Group nabízí i zajištění cestovního pobytu ve Vietnamu. Jejími hlavními prioritami jsou bezpečnost a spokojenost cestujících. Nabídkou jejich cestovních služeb u nás pověřila Bamboo Airways zastoupení velké mezinárodní společnosti Aviareps v České a Slovenské republice, sídlící v Praze.
Do dubna je však nutné ještě úspěšně realizovat tři podstatné věci. Jsou to víza. Proto uvedl ve svém projevu viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Fratišek Chaloupecký, že tento velmi důležitý svaz, který je u nás členem vládní tripartity, bude podporovat zmírnění nebo zrušení vízové povinnosti. Naše celostátní Česko-vietnamská společnost bude urychlené a velmi potřebné zlepšení vízové politiky ČR ve Vietnamu nadále aktivně veřejně i úředně prosazovat a podporovat. Letenky se začnou nabízet až po získání povolení k přistání v Evropě, což trvá i 2 měsíce, pak i v ČR a toto povolení u nás někdy trvá i měsíc. Zástupce generálního ředitele Bamboo Airways Truong Phuong Thanh věří, že díky velkému zájmu i premiérů České republiky a Vietnamu o zavedení přímé letecké linky z ČR do Vietnamu se podaří obě tato povolení získat včas. Je proto ale žádoucí v této věci aktivní podpora vlád České republiky a Vietnamu. Veřejnost v České republice musí rychle získat více kvalitních objektivních informací o dnešním Vietnamu. Zejména podnikatelům v ČR je potřeba sdělit jaké skutečně mají reálné exportní a importní i kooperační a investiční možnosti v 97 milionovém Vietnamu, který nyní předsedá ASEAN – sdružení zemí Jihovýchodní Asie, ve kterém žije přes 650 milionů obyvatel. Nikoliv však od internetových a úřednických teoretiků nebo od vše slibujících různých zprostředkovatelů, ale od českých teritoriálních manažerů s mnohaletou marketinkovou praxí, kteří již ve Vietnamu něco pozitivního dokázali. Jsem rád, že právě tyto praktické zkušenosti z minulosti má i ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček.
Ve Vietnamu žije přes 206 tisíc lidí, kteří u nás v minulosti pracovali nebo studovali, dokonce i vysoké školy. ČR musí s více jak tisíci Vietnamci, kteří u nás získali vysokoškolské vzdělání více aktivně spolupracovat, jak jsem již navrhl také jménem ČVS i premiérovi Andreji Babišovi. Představení Bamboo Airways končilo mottem „Vietnam je víc než pouhá destinace“. Já toto motto navrhuji doplnit „Vietnam je víc než pouhá destinace, je to země mnoha našich přátel„.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.