AUTOMOBILKA ŠKODA TEPRVE AŽ NYNÍ VSTUPUJE DO VIETNAMU

Jsem rád, že se konečně automobily Škoda budou dovážet a prodávat, ale také i montovat ve Vietnamu. Škoda Auto a Thanh Cong Motor Vietnam (TC MOTOR) budou od příštího roku prodávat dovezené evropské modely automobilů Škoda a od roku 2024 také montovat modely Kushaq a Slavia v provincii Quang Ninh.
Již v roce 2012 jsem nabízel mladoboleslavské automobilce vstup na vietnamský trh, ale byl jsem tehdy obchodním manažerem odmítnut s absurdním i hloupým tvrzením, že si Vietnamci mohou kupovat auta Škoda v Číně a proto nemá Auto Škoda zájem o Vietnam. Jen hlupák s absolutní neznalostí vietnamského trhu mohl dávat tak nesmyslné rady, když v té době již pět roků úspěšně nabízela a prodávala ve Vietnamu německá automobilka VW své dovezené automobily Passat, dokonce za mnohem vyšší ceny než byly v Evropě.

Auto Škoda chce ve Vietnamu prodat 30 000 svých vozů ročně. Přeji mladoboleslavskému výrobci automobilů u kterého jsem v totalitě jako dělník na výrobě převodovek pracoval, hodně úspěchů na perspektivním 97 milionovém vietnamském trhu, na kterém však je nyní opravdu velká konkurence, mnohem větší než byla před deseti roky.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Vizionář roku 2012 v ČR
Nositel 16 zlatých medailí z mezinárodních veletrhů v Hanoji
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.