AKTUÁLNÍ INFORMACE PRO VIETNAMCE V ČESKÉ REPUBLICE: VIETNAM DOSTANE LETOS 60 MILIONŮ DÁVEK VAKCÍN!

Dne 19. února oznámil ministr zdravotnictví Vietnamu Prof. Dr Nguyen Thanh Long, že iniciativy „Covid-19 Vaccines Global Acces (COVAX)“ a „AstraZeneca“ přidělily Vietnamu každá 30 milionů dávek vakcín proti Covid-19. Ministr také uvedl, že k očkování všech Vietnamců je zapotřebí až 150 milionů dávek a proto Vietnam nejen aktivně jedná o nákupu vakcín v celém světě, ale také vyvíjí své vlastní vakcíny. První dodávka 204 000 dávek vakcíny AstraZeneca z Velké Británie bude doručeno do Vietnamu již 28. února, následovat budou další Vietnamský úřad pro kontrolu léčiv schválil 22. února tento dovoz pro nouzové použití.

Dne 26. února začne druhá fáze testů vietnamské vakcíny Nano Covax na dobrovolnících, protože první fáze se ukázala jako bezpečná. Vývojem vlastní vietnamské vakcíny proti Covid-19 se nyní ve Vietnamu zabývají vědci na třech pracovištích vietnamských ústavů Vabiotech, Polyvac a Institute of Vaccines and Medical Biologicals.
Dne 18. února se konala videokonference sdružení zemí ASEAN, neboť již dříve se všechny členské státy sdružení ASEAN, včetně Vietnamu, dohodly vyčlenit 10,5 milionů USD z „Fondu reakce Covid-19 ASEAN“ na nákup vakcín pro své občany, na základě rovnoměrného rozdělení do všech 10 zemí. 97,75 milionový Vietnam příkladně bojuje proti Covid-19, což dokazuje i fakt, že v souvislosti s Covidem-19 zemřelo ve Vietnamu celkem 35 osob a u nás v ČR již 19 330 lidí!
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.