OSLAVILI JSME TÉT I NA VELVYSLANECTVÍ VIETNAMU V PRAZE

Na základě pozvání se oslavy nového lunárního roku 2020 na velvyslanectví Vietnamu v Praze zúčastnili za Česko-vietnamskou společnost (ČVS) předseda ČVS PaedDr. Miloš Kusý s manželkou Hanh a čestný předseda ČVS Marcel Winter. PaedDr. Miloš Kusý pronesl pozdravný projev, ve kterém jménem ČVS popřál všem přítomným hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém lunárním roce „myši“. Oba zástupci naší ČVS byli vyzváni ke slavnostnímu novoročnímu přípitku s velvyslancem Vietnamu v ČR Ho Minh Tuanem, předsedou Asociace Vietnamců v Evropě Hoang Dinh Thangem a s předsedou Svazu Vietnamců v ČR Dr. Ing. Nhien Nguyen Duy. Čestný předseda a tiskový mluvčí ČVS Marcel Winter tuto slavnostní akci takto zhodnotil: „Byl to velmi krásný večer plný vynikajících setkání a rozhovorů s mnoha našimi přáteli.“  
Jiří Hruška
Místopředseda Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

PRAHA – HANOJ, AKTUÁLNÍ INFORMACE PRO TURISTY

Od dubna letadly Bamboo Airways za 10 hodin a 20 minut přímo z Prahy do Hanoje a při pobytu v Hanoji, ale také i v Hočiminově Městě, mohou naši turisté využít nové moderní velmi pohodlné vyhlídkové autobusy. Při svých 48 návštěvách této překrásné země jsem poznal, že Vietnam je zemí úsměvů, krásných památek, nádherných písčitých pláží, golfových hřišť, vynikající gastronomie, pro nás velmi levných potravin, služeb i taxíků, ale také mnoha našich přátel, kteří u nás v minulosti pracovali nebo studovali i vysoké školy. Proto všem turistům a podnikatelům u nás doporučuji navštívit 97 milionový Vietnam, ve kterém je nejpopulárnějším sportem fotbal a nápojem pivo. Vietnam je velmi bezpečná země mnoha našich přátel a úsměvů!
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

BAMBOO AIRWAYS ZAHÁJÍ V DUBNU PŘÍMÉ LETY PRAHA-HANOJ

15. ledna slavnostně v Praze představila úspěšně se rozvíjející velká vietnamská soukromá letecká společnost Bamboo Airways, spolu s velvyslanectvím Vietnamu v České republice, svůj záměr zahájit přímé lety ČR do Vietnamu v dubnu letošního roku za pomoci úplně nových moderních letadel Boeing 787-9 Dreamliner, které mají kapacitu 298 cestujících a doba letu s nimi bude trvat z Prahy do Hanoje 10 hodin a 20 minut a z Hanoje do Prahy 11 hodin a 20 minut. Bude to zejména pro často spěchající podnikatele a také pro starší turisty velmi příjemné, protože dosavadní lety z ČR do Vietnamu s jinými přepravci trvají s nutným přestupem 16 až 18 hodin.

Celý příspěvek

OSLAVILI JSME TÉT S VIETNAMCI V KUTNÉ HOŘE

V neděli 12. ledna jsem se na pozvání zúčastnil slavnostní oslavy nového lunárního roku – „Tét“, kterou pořádal Svaz Vietnamců v Kutné Hoře. Krásný kulturní program zahrnující mnoho písní i scénické a taneční vystoupení dětí, tradiční vietnamské novoroční jídlo a vynikající přátelská nálada plná úsměvů všech přítomných, vytvořily opravdu nádhernou oslavu nového lunárního roku 2020 – roku ve znamení „Myši“.
Měl jsem tu čest jménem naší Česko-vietnamské společnosti přednést pozdravný projev, za který jsem byl stejně jako nedávno Vietnamci v Kolíně, odměněn potleskem přítomných ve stoje, což mi udělalo velkou radost a opravdu si toho moc vážím. Takový potlesk znamená pro mne vždy i ocenění práce a pomoci naší Česko-vietnamské společnosti, jenž realizujeme bez jakýchkoliv státních dotací již 22 roků pro integraci i lepší život Vietnamců žijících v České republice.
Rok „Myši“ má charakterizovat ostražitost a chytrost. Má být rokem hojnosti a přinést dobré příležitosti i vyhlídky. Myš je totiž podle zvěrokruhu chytrá, ale ohleduplná, ostražitá a plná energie. A takoví jsou i naši přátelé Vietnamci.
Byla to již má třetí návštěva akce Vietnamců v Kutné Hoře a tak jsem se setkal s mnoha přáteli. Byla to prostě správná akce správných lidí a na správném místě.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

VÝZVA VIETNAMCŮM U NÁS I VE VIETNAMU

Obracím se na vás vážení vietnamští přátelé žijící u nás a také na vás milí vietnamští přátelé, kteří jste u nás dříve studovali a nyní žijete ve Vietnamu. Je nutné aktivně prohlubovat vzájemnou spolupráci České republiky a Vietnamu. Je potřeba přicházet s vlastní iniciativou, nápady a projekty pro zvýšení a zlepšení spolupráce České republiky a Vietnamu.
Například u nás se shání 50% investor pro veřejné vnitrostátní a zatím neveřejné mezinárodní letiště v Českých Budějovicích, což by mohlo zajímat vietnamské letecké společnosti a investory, zejména když začne platit dohoda o volném obchodu EU s Vietnamem (EVFTA).

Celý příspěvek

DŮKAZ, ŽE VIETNAM NENÍ ZEMĚ ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU

DŮKAZ, ŽE VIETNAM NENÍ ZEMĚ ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU, JAK JEJ V PARLAMENTU ČR NAZVAL LUBOMÍR ZAORÁLEK A NEOMLUVIL SE:
MÍROVÁ MISE OSN – VIETNAMŠTÍ LÉKAŘI JSOU PRO NÁS SPÁSA!
Paní Hiroko Hirahara, vedoucí základny Mírové mise OSN v Bentiu v Jižním Súdánu, ocenila a pochválila vietnamské vojenské lékaře i lékařky a doslova sdělila: „Vietnamští lékaři jsou pro nás spása. Děkujeme vládě Vietnamu a Vietnamské lidové armádě za to, že sem poslali skvělé lidi, aby nás a obyvatele Jižního Súdánu v těžkých dobách podpořili„. V Mírových silách OSN v Jižním Súdánu působí 53 vietnamských vojenských lékařů a 10 lékařek i 30 členů jejich ochrany. Vietnam, který je nestálým členem Rady bezpečnosti OSN a předsedá sdružení zemí Jihovýchodní Asie ASEAN, dokazuje v praxi svoji mírovou politiku a pomoc. Gratulujeme a blahopřejeme Vietnamu!
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek