VIETNAMCI DÁVAJÍ SVÉ PENÍZE OBCÍM, MĚSTŮM A NEMOCNICÍM

Vietnamci v celé České republice nejen šijí a rozdávají roušky, poskytují občerstvení a nápoje členům IZS, ale skládají se a ze svých vlastních peněz kupují zdravotní pomůcky a dezinfekce obcím, městům, hasičům, ale i mnoha nemocnicím. Vietnamci také ze svých soukromých úspor věnovali peněžní pomoc pro boj s Covid-19 obcím i městům pro nákup zdravotních pomůcek a zejména nemocnicím pro nákup plicních ventilátorů. Například jen v Chebu, Plzni, Teplicích, Ústí nad Labem, Brně a v Praze předali Vietnamci u nás žijící celkem 1,63 milionu korun. Finančně i materiálně pomáhali i v minulosti při obou povodních, naposledy v Chrastavě, nebo po tragických požárech, například ve Vejprtech. Právem si zasluhují naše celospolečenské uznání, úctu a poděkování.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

53 LETÝ ČECH VE VIETNAMU JE ÚSPĚŠNĚ VYLÉČENÝ!

53 letý Čech, který přicestoval do Vietnamu po setkání s Italy u nás a po příletu při pobytu ve Vietnamu byl u něho zjištěný koronavirus Covid-19, byl úspěšně vyléčený a je již propuštěný z nemocnice. Pi odchodu z nemocnice doslova řekl: „Děkuji Vietnamu, děkuji doktorům, kteří mne ošetřili. Cítím se požehnaný a jsem velmi šťastný.“ Moc vietnamským lékařům jménem Česko-vietnamské společnosti děkujeme. V 97 milionovém Vietnamu bylo zjištěno 194 nakažených Covid-19, z nich se již 55 uzdravilo a nikdo dosud nezemřel. V minulosti byl Vietnam první zemí na světě, který zamezil rozšiřování nákazy ptačí chřipkou a Světová zdravotnická organizace (WHO) jej za to pochválila. Nošení roušek je při všech epidemiích v celém Vietnamu normální.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

PODĚKOVÁNÍ VIETNAMCŮM V ČESKÉ REPUBLICE

Vážení vietnamští přátelé! 
 
Z celého srdce vám děkujeme za vaši příkladnou solidaritu a aktivní charitativní pomoc při boji s koronavirem Covid-19. Opět, tak jako v minulosti při obou povodních (například v Chrastavě) a po tragických požárech (naposledy ve Vejprtech), jste i nyní okamžitě začali svými materiálními i finančními dary pomáhat svým spoluobčanům, obcím, městům a zejména nemocnicím, IZS, ale také i policistům v celé České republice. Dokázali jste svojí konkrétní pomocí, že Česká republika je opravdu vaším druhým domovem. Děkujeme vám všem, Vietnamcům jenž jste státními občany Vietnamu i Čechům vietnamské národnosti, za vaši velkou aktivní pomoc šitím a rozdáváním zdravotních roušek, rozdáváním dezinfekcí i rukavic, poskytováním občerstvení a nápojů zdarma členům IZS-Integrovaného záchranného systému, nákupem zdravotních pomůcek i techniky z vašich vlastních úspor zejména pro nemocnice, nebo věnováním svých soukromým peněz obcím i nemocnicím pro nákup potřebných zdravotních pomůcek. I když jste mnozí legislativně cizinci, kteří opět jako jediní cizinci u nás, takto příkladně nám všem po celé ČR pomáháte, tak u nás a také u naprosté většiny české veřejnosti, jste prostě NAŠI. Děkujeme vám, moc si vás vážíme, máme vás rádi, vždy vám i nadále budeme pomáhat a chránit vás před paušálními pomluvami. Vždy již 23 let jsme byli s vámi, jsme s vámi a vždy budeme s vámi! 
 
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

ZPRÁVA ČESTNÉHO PŘEDSEDY ČVS NA FB MÁ JIŽ PŘES 1 250 SDÍLENÍ!

Vážení přátelé,
 zpráva čestného předsedy Marcela Wintra na FB „INFO PRO NAŠE POLITIKY: Vietnamci dávají po celé ČR nemocnicím, IZS a lidem materiální i finanční dary, jako jediní cizinci u nás!“ má za 1. den již přes 1 250 sdíleníJsme moc rád, že lidé po celé ČR za první den zveřejnění tuto  zprávu v tak obrovském počtu sdílejí na svých stránkách na FB. To velmi pomůže k informování české veřejnosti o příkladné solidaritě a pomoci Vietnamců v ČR. 
           Děkujeme čestnému předsedovi Marcelovi Wintrovi za jeho aktivity v této
           nelehké době.
S přátelským pozdravem:
PaedDr. Miloš Kusý
Předseda Česko-vietnamské společnosti

NEODSUZUJTE VIETNAMCE, ŽE NOSÍ ROUŠKY!

 
Vážení čeští přátelé!
 
Při svých 48 návštěvách Vietnamu jsem poznal, že Vietnamci jsou zvyklí při epidemii nosit roušky. Neznamená to, že jsou nemocní! Oni jsou ohleduplní, navíc většina z nich jsou buddhisté. 
Dostávám nyní od některých Vietnamců žijících v ČR tyto stížnosti: „Češi když nás vidí s rouškou tak na nás řvou, že jsme nemocní a máme zůstat doma nebo, že přenášíme nemoci.“ To mi poslali paní Phuong Lee a pan Thanh Nguyen Xuan z Prahy. Paní Binh Van Cuong z Kroměříže mi napsala „jedna paní nakupující v našem obchodu mi řekla, že to je obyčejná chřipka, tak poč se bojíme a nosíme roušky“. Vietnamci u nás mají průměrně tři děti a protože většinou pracují ve svých obchodech ve
městech i na vesnicích po celé ČR, tak mají strach o své zdraví. Moc vás proto všechny žádám neodsuzujte Vietnamce za to, že nosí roušky. Děkuji vám.
 
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti
 
V Praze: 11. 3. 2020

Celý příspěvek

Protest Česko-vietnamské společnosti

POLITIZACE A PAUŠALIZACE FILMU ZRÁDCI JE ŠPATNÁ
 
Česko-vietnamská společnost protestuje proti politizaci a paušalizaci šestidílného krimi thrilleru České televize ZRÁDCI. Bojovat proti drogám je správné a potřebné, ale obviňovat vietnamskou vládu o podpoře výroby drog Vietnamci v ČR, je špatné, protože to je lež. Vláda Vietnamu totiž poskytla ČR pomoc a vyslala k nám své policejní důstojníky, kteří se na odhalování drogové trestné činnosti specializují.
Tvůrci televizního seriálu Zrádci při rozhovorech o svém díle by neměli drogovou trestnou činnost pouze některých Vietnamců takto politizovat. Letos je 70. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů a nemístná politizace výroby a prodeje drog spolupráci ČR s Vietnamem poškozuje.

Celý příspěvek

PŘÍMÉ LETY DO VIETNAMU OD 29. BŘEZNA

Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways zahájila 5. února prodej letenek pro přímé lety z Prahy do Hanoje a zpět, které začnou 29. března. Nejdříve se bude létat dvakrát týdně, ve středu a v neděli, letadly Boeing Dreamliner 787-9, určených pro 298 cestujících. Pražská kancelář Eurovina Travel nabízí letenku Praha-Hanoj-Praha již za 16 500,- Kč. Odlet z Prahy bude v 18,05 hodin a přílet do Hanoje druhý den v 10,30 hodin tamního času, doba letu činí 10,30 hodin. Z Hanoje se bude odlétat v 9,20 hodin a přílet do Prahy je plánovaný na 16,00 hodin, doba letu 11,40 hodin.
Splní se tak můj životní sen, mé velké mnohaleté přání, potřebné první přímé letecké spojení ČR s Vietnamem. Při svých 48 cestách letadlem do Vietnamu a zpět jsem poznal všechny „slasti“ dosavadního přestupování ve Frankfurtu, Paříži, Londýně, Moskvě i v Hongkongu, které zahrnovaly také dvakrát rozbitý kufr a doručený šestkrát až druhý i dvakrát dokonce až třetí den po příletu. Navíc celková doba letu i s čekáním na přestup se pohybovala většinou 18 hodin a letenky byly díky přestupu mnohem dražší.
Evropský parlament bude tento měsíc schvalovat dohodu o volném obchodu EU s Vietnamem (EVFTA), která byla loni 30. června podepsána v Hanoji a protože ihned po jejím schválení nabude platnosti, což bude znamenat velké vzájemné snížení cel, tak určitě naši exportéři tuto přímou leteckou linku uvítají. Téměř 97 milionový Vietnam sníží 65% dovozního cla na zboží z EU, tedy i od nás, což by rozhodně měli naši výrobci rychle využít. Vietnam navíc předsedá ASEAN (Sdružení zemi Jihovýchodní Asie), kde žije celkem přes 650 milionů obyvatel.
Našim turistům překrásný Vietnam doporučuji a zejména dětem i seniorům bude přímá letecká linka vyhovovat. Vidět Vietnam na vlastní oči a poznat tuto zemi úsměvů, památek, výborné gastronomie, písčitých pláží u nádherného moře, ale také mnoha vietnamských přátel, kteří u nás v minulosti studovali nebo pracovali, rozhodně stojí za to!
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti