1975 VIETNAM (SAI GON) – 2021 AFGÁNISTÁN (KÁBUL)

Zpravodajské služby USA se zřejmě v Afgánistánu zmýlily a místo předpokládaného několikaměsíčního postupného uvolňování pouze některých částí Afgánistánu pro postupující Tálibán, tak během pár dnů Tálibán většinou bez jediného výstřelu obsadil i hlavní město Kábul a celý zbytek Afgánistánu. Západem mnoho let odborně vyškolené i  pravidelně finančně a materiálně podporované vojenské jednotky afgánské národní armády (ANA) se nyní bez boje vzdaly a Tálibánu dokonce odevzdaly svoji moderní výzbroj. Tato fakta mi silně připomínají velmi urychlený odchod Američanů z Vietnamu v roce 1975. Tam se také zpravodajské služby USA spletly, když podcenily hrdinný obětavý  vlastenecký boj hůře vyzbrojených Vietnamců za svoji vlast a suverenitu i když proti nim vojáci USA používali chemické zbraně, jako například z letadel stříkaný vše v přírodě zabíjející pesticid East Orange, nebo napalm, či fosforové bomby. Prohra Američanů se opakuje, bohužel Tálibán v případě spolupráce s teroristy může ohrozit celý svět, tedy i naši vlast. 
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

TOPSHOT – Taliban fighters and local residents sit over an Afghan National Army (ANA) humvee vehicle along the roadside in Laghman province on August 15, 2021. (Photo by – / AFP) (Photo by -/AFP via Getty Images)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.