FUGI A KENNY SPOLEČNĚ S BENEM CRISTOVAO BOJUJÍ PROTI DROGÁM

4. 11. 2013

Fugi a Kenny, taneční skupina O.M.G. a pěvecké duo Linh a Sára zatančili a zazpívali proti drogám v rámci konference Stop Drogám, kterou pořádala Vietnamsko-česká protidrogová liga ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR. Protidrogová konference proběhla 4. listopadu v Plzni v Kulturním domě Peklo. I Ben Cristovao podporuje život bez drog, Fugi a Kenny jsou již třetí sezonu pevnou součástí jeho crew a zodpovědnost vůči svému publiku sdílí s ideou konference. Asijská spojka Fugi a Kenny vystoupila na konferenci Stop Drogám spolu se zpěvačkami Linh a Sárou a dívčí taneční skupinou O.M.G. (vítězky korejského tanečního contestu 2012 v Soulu), aby podpořili život bez drog. Primárním cílem konference bylo varování před drogovou závislostí i kriminalitou. Mezi hlavní důvody patřilo také to, že do drogové kriminality byli zapojeni i vietnamští obyvatelé, což může narušit vzájemné společenské i ekonomické vztahy, hlavní snahou je tedy nadále udržet dobré vzájemné vztahy. Tuto důležitost si uvědomují nejen samotní tanečníci.

„Jezdíme týdně na čtyři i pět akcí a vidíme jak jsou drogy součástí zábavy našich vrstevníků… lidi by si měli uvědomit, že nejde jen o zábavu. Chceme mladé generaci ukázat, že se dá bavit i jinak. Existují jiné alternativy, ať už sport, tanec, zpěv. Druhá stránka věci je, že to vrhá špatné světlo na nás asiaty žijící v Čechách. My nic nepěstujeme, neprodáváme, a i tak se občas lidí dívají skrz prsty,“ dodává k účasti tanečník a showman Fugi. „Pozvání úspěšných mladých asijských umělců a performerů beru jako jasnou výzvu a mám radost, že do toho s Championship Music můžeme vstoupit a ukázat mladým Vietnamcům žijícím v Čechách, že když se chce, tak to jde,“ doplňuje svá slova Lukáš Rychtařík, ředitel Championship Music.

Odborný blog programu byl věnován prezentacím a projevům. Vystoupili zástupci renomovaných institucí jako například z Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v ČR, Svazu Vietnamců v České republice, Asociace Čechů vietnamského původu, Česko-vietnamská společnosti a další významné osobnosti ze státní správy, školství, kultury, sportu i obchodu.

„Obáváme se, že dosavadní velmi dobrá pověst Vietnamců a jejich pozitivní vnímání českou společností by mohla být znehodnocena malou skupinou Vietnamců podílejících se na drogové kriminalitě. Chceme rozšířit povědomí, že pěstovat, vyrábět a distribuovat drogy není tím správným obchodem, spíše naopak. Je důležité pracovat s mladou generací vietnamské komunity, ukazovat jim nové cíle a možnosti,“ přibližuje důvod uspořádání konference Dr. Miloš Kusý, předseda Česko-vietnamské společnosti a hlavní iniciátor. Jak již bylo napsané i Ben Cristovao, který je denně v kontaktu s vietnamskou komunitou vnímá reálnou hrozbu v tom, jak samozřejmé jsou dnes drogy v řadách jeho publika a podporuje své tanečníky plnou měrou. „Rád bych, aby si lidé uvědomili, že brát drogy je věc, která jednoduše změní pohled na svět, priority se mění a není pak snadné zůstat v pevném kontaktu s realitou. Nechci nikoho poučovat a strašit, ale ze svého blízkého okolí o tom vím své,“ poznamenává zpěvák Ben Cristovao.

Ostatně Ben o své drogové zkušenosti napsal i song, který je dodnes na kanále YouTube mementem pro řadu mladých diváků a oslovil k dnešnímu dni více jak 800 000 diváků.
Video můžete vidět zde.

Šárka Chomoutová, CHAMPIONSHIP MUSIC