16. BŘEZNA 1968 MY LAI – NIKDY NEZAPOMENEME!

Při vojenské operaci USA proti jihovietnamským partyzánům z Viet Congu bylo 16. března 1968 brutálně zmasakrováno ve vietnamské vesnici My Lai 567 vietnamských civilistů, z toho 173 dětí. Jak se později potvrdilo, byli mezi nimi pouze 3 osoby, které patřili k Viet Congu. Tento válečný zločin je důkazem, jak moc trpěl vietnamský lid i v této válce. Vážení čeští a vietnamští přátelé, vzpomeňme všichni 16. března s úctou a hlubokým zármutkem na všechny brutálně zavražděné vietnamské civilisty nejen v My Lai, ale v celém Vietnamu. Zejména pro mladé lidi je nutné válečné zločiny a hrůzy válek připomínat. Jsem moc rád, že dnes mají USA velmi přátelský a partnerský vztah s Vietnamem.

Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

ZÁKAZ PRÁCE PRO VIETNAMCE ŠKODÍ EKONOMICE ČR

Podle Eurostatu (za leden 2019) má Česká republika nejnižší míru nezaměstnanost v celé EU. V únoru 2019 dokonce klesla míra nezaměstnanosti v ČR na 3,2%. Úřady práce v ČR evidují letos k 28. únoru celkem 241 417 uchazečů o zaměstnání, ale zaměstnavatelé v ČR nabízeli v únoru 2019 prostřednictvím úřadů práce 333 111 volných pracovních míst, z nichž na 232 840 pracovních pozic mohou zaměstnavatelé v ČR přijmout pracovníky ze zahraničí, protože o ně žádný Čech neprojevil zájem. Mnozí zaměstnavatelé si přejí pracovité Vietnamce, protože s nimi mají velmi dobré zkušenosti z minulosti.

Celý příspěvek

PANE PREMIÉRE ZEPTEJTE SE TRUMPA NA VIETNAM!

Pane premiére při jednání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem se zeptejte na jeho nedávné jednání v Hanoji s vietnamským prezidentem Nguyen Phu Trongem i s premiérem Nguyen Xuan Phucem. V roce 2018 studovalo na studentská víza 24 000 Vietnamců v USA a Vietnamci jsou v počtu studentů ze zahraničí v USA na šestém místě. Americký velvyslanec v Hanoji Daniel J. Kritebrink dokonce před rokem natočil video, ve kterém zve Vietnamce ke studiu, ale i k návštěvě USA.

Celý příspěvek