GRATULUJEME A BLAHOPŘEJEME HA THANH ŠPETLÍKOVÉ

GRATULUJEME A BLAHOPŘEJEME HA THANH ŠPETLÍKOVÉ
Z celého srdce gratulujeme a blahopřejeme Ha Thanh Špetlíkové k velmi úspěšné premiéře filmu „Miss Hanoi“, ve kterém hraje hlavní roli. Děkujeme ji za vynikající herecký výkon, kterým dokazuje, že mnozí Vietnamci dokáží obohatit naši společnost a je příkladem celé vietnamské komunitě žijící u nás. Kriminální film „Miss Hanoi“ je prvním českým filmem s vietnamskými titulky, což je další obrovský úspěch. Přejeme Ha Thanh Špetlíkové hodně dalších úspěchů v mnoha dalších filmech i v televizních seriálech.
Slavnostní premiéry se zúčastnil  předseda ČVS Miloš Kusý, který osobně jménem  ČVS  herečce popřál  k velikému úspěchu. Je to první vietnamská herečka co dostala hlavní roli v celovečerním filmu.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

PIETNÍ AKCE ZA DVA UTONULÉ VIETNAMSKÉ CHLAPCE

 
V neděli 5.srpna se konala v lesíku u jezera Lhota pietní akce za dva utonulé vietnamské chlapce (5 a 7 let), která měla motiv „JE NUTNÉ PŘEKONÁVAT LHOSTEJNOST A NEMLČET, POKUD SE NĚKOMU DĚJE BEZPRÁVÍ“. Tak to také uvedla ve zprávách i v pořadu „Události“ 5. srpna Česká televize – ČT 24. Nikdy nesmíme a nebudeme mlčet, když něčí lhostejnost ubližuje nebo ublíží lidem. Za Česko-vietnamskou společnost položil kytici předseda ČVS Miloš Kusý. 
PaedDr. Miloš Kusý a Marcel Winter
Česko-vietnamská společnost 

Celý příspěvek

ŽÁDÁME VYŠETŘENÍ ODMÍTÁNÍ POMOCI PŘI ZÁCHRANĚ ŽIVOTŮ DVOU VIETNAMSKÝCH CHLAPCŮ A POTRESTÁNÍ VINÍKŮ

https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/03082018-1
Ve zpravodajství televize Prima vypověděly dvě svědkyně, že personál koupaliště na jezeru Lhota u Prahy odmítal pomoc při záchraně životů dvou vietnamských chlapců i když je o to zoufalé matky žádaly. Také obě svědkyně uvedly, že personál urážel Vietnamce a tykal jim. Stejné důkazy zveřejnil i web Blesk.cz. Zřejmě si personál koupaliště na jezeru Lhota myslí, že když poslanec Zaorálek paušálně označil Vietnamce za zločince, tak nemusí Vietnamcům ani při záchraně života dvou chlapců (5 a 7 let) okamžitě pomáhat. Vietnamci nejsou zločinci, ale neochota zachránit jejich dvě děti před utonutím zločinem je! Žádáme, aby Policie ČR tento xenofobní a odporný lidský hyenismus vyšetřila a viníci, aby byli předáni soudu k potrestání. Tato neochota okamžitě pomoci Vietnamcům při záchraně života jejich dětí se již nikdy nikde nesmí opakovat!
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti
Česká televize  :https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2556493-policie-proveruje-utonuti-dvou-chlapcu-media-pisi-o-lhostejnosti-personalu