VIETNAMCI POSÍLÍ NÁŠ PRACOVNÍ TRH

 Již 6. června zahájí velvyslanectví ČR v Hanoji přijímání žádostí (emailem) k vydávání zaměstnaneckých karet Vietnamcům, pro získání povolení dlouhodobého pracovního pobytu v ČR za účelem zaměstnání. Zatím pouze v omezeném množství podle kvót, které od naší vlády obdrží. Na srpen je povoleno 200 pracovních víz pro Vietnamce. Vládou stanovené kvóty počtu zaměstnaneckých karet vycházejí především z kapacitních možností konzulátu ČR v Hanoji. Protože požadavky zaměstnavatelů u nás jsou mnohem vyšší opět žádáme, aby byl rychle personálně posílen náš konzulát v Hanoji a zřízen generální konzulát v Hočiminově Městě.

Celý příspěvek

Pozvánka pro všechny členy ČVS na koncert mladých sólistů – vystoupí nadaná vietnamská houslistka


ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA KLEMENTA SLAVICKÉHO
PRAHA 5 RADOTÍN, ZDERAZSKÁ 6/60, TEL.: 257 811 662
E-mail: zusradotin@zusradotin.cz, web: www.zusradotin.cz
co nejsrdečněji zve na
KONCERT MLADÝCH SÓLISTŮ
18. května 2019 v 19.30 hodin
v aule ZŠ – Loučanská ul. 1112/3, Praha 5 – Radotín
Vystoupí:
Hoang Do Ba Ngoc – housle, Adam Bydžovský – klarinet, Filip Kratochvíl – akordeon
Na programu jsou skladby:
A. Vivaldiho, C. M. von Webera, A Piazzolly, A. Dvořáka
sólisty doprovází Kladenský komorní orchestr pod vedením Pavla Tomáška
____________________________________________________________

MÍSTO MEMORAND MUSÍ BÝT SMLOUVY!

Není správné spoléhat se pouze na doprovod představitelů státu při jejich oficiálních zahraničních návštěvách a mnohdy při nich na první osobní setkání se zahraničními podnikateli. MPO, MZV a zejména naši podnikatelé si musí vždy předem provést kvalitní teritoriální marketing v zemi, kde chtějí uspět. Je nutné se předem zúčastnit velkého mezinárodního veletrhu v příslušném zahraničním teritoriu a přímo na veletrhu zjistit konkrétní aktuální požadavky zájemců, ale také poznat tamní konkurenci i její ceny. Pro zvýšení trvalé informovanosti veřejnosti v zahraničí musí MPO konečně rychle otevřít v zahraničních proexportních teritoriích České republiky „České domy“ s výstavními a nabídkovými prodejnami našich výrobků, které by do nich dodávali naši výrobci a exportéři v rámci komisního prodeje, ale také s vystavenými  modely  nabízených technologií z ČR i s aktuálními informacemi našich zájemců o kooperaci, či investiční činnost. Ušetřily by se tím značně náklady českých vystavovatelů na dovoz i odvoz exponátů při jejich prezentacích na zahraničních veletrzích a zvýšila by se informovanost o možnostech vzájemné hospodářské spolupráce. Pouze z prospektů a emailů se již dnes zahraniční obchody nedělají.

Celý příspěvek

DIPLOMATICKÉ FÓRUM 5. EUROASIJSKÉHO DNE OPĚT S NAŠÍ ÚČASTÍ

Dne 23. dubna se konalo Diplomatické fórum 5. Euroasijského dne ve Škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Jako ve všech předcházejících ročnících na něm i letos přednášel o dnešním Vietnamu a Vietnamcích čestný předseda naší Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter. Na fotografii je zachycena jeho výzva studentům, aby nikdy nepaušalizovali negativa některých jednotlivců na celou vietnamskou komunitu žijící u nás. Jeho přednáška, při které předal studentům své praktické zkušenosti ze 48 návštěv Vietnamu a seznámil je s hlavními životními prioritami Vietnamců žijících v ČR, byla oceněna velkým potleskem posluchačů.

PaedDr. Miloš Kusý

Předseda ČVS Celý příspěvek

VÝZVA ČESKO-VIETNAMSKÉ SPOLEČNOSTI

                             VÝZVA ČVS
Na letošní dubnový začátek další etapy tradiční hospodářské spolupráce a přátelství České republiky s Vietnamem musíme my, svými novými konkrétními aktivitami, navázat a stále je prohlubovat! Vzájemné přátelství a spolupráci nám nezařídí nějakým výnosem prezidenti nebo premiéři, to je každodenní úkol nás všech, to musíme stále aktivně dělat my všichni!
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí ČVS

Celý příspěvek

PROTESTUJEME A ŽÁDÁME NÁPRAVU! OSTUDA!!! TAK „PRACUJE“ PRO ČESKÉ OBČANY KONZULÁT ČR V HANOJI: Neudělená víza – ambasáda Hánoj

-------- Původní zpráva -------
Od: MARCEL WINTER <w.m.c@tiscali.cz>
Komu: premier@vlada.cz
Předmět: PROTESTUJEME A ŽÁDÁME NÁPRAVU! OSTUDA!!! TAK "PRACUJE" PRO ČESKÉ OBČANY KONZULÁT ČR V HANOJI: Neudělená víza - ambasáda Hánoj
Datum: 22.04.2019 14:39
OSTUDA!!! TAK „PRACUJE“ KONZULÁT ČR V HANOJI! NESCHOPNÉ A BYROKRATICKÉ ÚŘEDNÍKY, KTEŘÍ TAKTO „PRACUJÍ“ NA KONZULÁTU ČR V HANOJI JIŽ NEJMÉNĚ ČTVRTÝ ROK JE NUTNÉ VYMĚNIT! PO LETITÝCH PODVODECH S VISAPOINTEM A 12 LET TRVAJÍCÍM VYBÍRÁNÍ VELKÝCH ÚPLATKŮ ZPROSTŘEDKOVATELI ZA ZAJIŠTĚNÍ VÍZ DO ČR, NA KTERÉ JSEM OSOBNĚ I PÍSEMNĚ MZV ČR I VELVYSLANECTVÍ ČR V HANOJI OD ROKU 2016 NĚKOLIKRÁT UPOZORNIL, SE VÍZOVÁ POLITIKA ČR VE VIETNAMU NEZMĚNILA! PROTESTUJEME A ŽÁDÁME OKAMŽITOU NÁPRAVU!!! Marcel Winter – Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti (www.cvs-praha.cz, www.facebook.com/MarcelWinter, mobil: 602 363
Web televize NOVA:
https://tn.nova.cz/clanek/jakub-si-chtel-vzit-vietnamku-jejich-svatbu-jim-vsak-nepovolili.html

Celý příspěvek

DNES V 11,20 HODIN JSEM TELEFONICKY HOVOŘIL V ČESKÉ TELEVIZI

Dne 17.4. v 11,20 hodin telefonicky hovořil čestný předseda Marcel Winter do pořadu České televize „Studio ČT24“ přímo z Česko-vietnamského obchodního a investičního fóra v hotelu Hilton:
Web podnikatelsko-ekonomického časopisu „Prosperita“ zveřejnil  17. 4. zprávu o včerejším přijetí vedení ČVS premiérem Vietnamu:
Deník Lidové noviny 17. 4. ve zprávě o Česko-vietnamských obchodních vztazích citoval Marcela Wintera.