MUSÍME SE VČAS PŘIPRAVIT NA VOLNÝ OBCHOD EU S VIETNAMEM

V Hanoji byly 30. června podepsány dvě významné dohody EU s Vietnamem, dohoda o volném obchodu EVFTA a dohoda o ochraně investic EVIPA, které nyní bude schvalovat Evropský Parlament. Dohoda o volném obchodu velmi zvýší a zjednoduší vzájemný obchod i odstraní cla téměř u veškerého zboží. Dohoda o ochraně investic zvýší zájem investorů z EU o 97 milionový Vietnam. Musíme být na realizaci těchto dohod EU s perspektivním Vietnamem včas předem kvalitně připraveni, aby nám v tomto teritoriu „neujel vlak“. Máme oproti všem ostatním zemím EU velkou výhodu, že ve Vietnamu přes dvě stě tisíc Vietnamců hovoří česky nebo slovensky, protože u nás v minulosti studovali, nebo pracovali.

Celý příspěvek

NAŠE PARTNERSKÁ „SPOLEČNOST VIETNAMSKO-ČESKÉHO PŘÁTELSTVÍ“ VE VIETNAMU MÁ NOVÉHO PŘEDSEDU

Dne 23. června se v Hanoji konal 4. sjezd naší partnerské Společnosti Vietnamsko-českého přátelství, který vytyčil úkoly a zvolil nové předsednictvo pro období 2019-2024. Sjezd našich přátel osobně pozdravil i velvyslanec České republiky ve Vietnamu pan Vítězslav Grepl. Novým předsedou Společnosti Vietnamsko-českého přátelství ve Vietnamu se stal velký přítel České republiky pan Do Thang Hai, dnešní náměstek ministra průmyslu a obchodu Vietnamu. Již 16 let je Společnost Vietnamsko-českého přátelství naším hlavním partnerem ve Vietnamu a rádi budeme s ní stále spolupracovat. Blahopřejeme a gratulujeme zvolenému předsednictvu i novému předsedovi a přejeme jim z celého srdce hodně úspěchů!
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

SLOUČENÍ TŘÍ AGENTUR FINANCOVANÝCH STÁTEM JE SPRÁVNÉ, ALE MUSÍ VÍCE SPOLUPRACOVAT S EKONOMICKOU DIPLOMACIÍ

Konečně! Sloučení tří agentur financovaných každoročně stamiliony od státu (Czech Trade, Czech Tourism a CzechInvest), jak oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, je správné a potřebné. Je však nutné, aby po sloučení více spolupracovaly s ekonomickou diplomacií a lépe využívaly konexe i praktické zkušenosti Čechů z každého zahraničního teritoria. Teorii zná v těchto třech slučovaných agenturách každý, ale často chybí praktické mnohaleté kvalitní marketingové a podnikatelské zkušenosti z konkrétního zahraničního teritoria i odpovídající potřebné konexe.

Celý příspěvek

Zdravice ČVS 4 sjezdu společnosti Vietnamsko-českého přátelství

ZDRAVICE ČESKO-VIETNAMSKÉ SPOLEČNOSTI

4. SJEZDU SPOLEČNOSTI VIETNAMSKO-ČESKÉHO PŘÁTELSTVÍ,

PRO OBDOBÍ 2019-2024

Vážení vietnamští přátelé,

srdečně zdravíme váš 4. sjezd, který se koná v neděli 23. června 2019 v Hanoji.

Vždy jste byli, jste a budete naší hlavní partnerskou organizací ve Vietnamu. Přejeme vám i všem vašim členům z celého srdce hodně zdraví, rodinného štěstí, pohody, mnoho úspěchů a splnění všech vašich životních přání.

Gratulujeme a blahopřejeme vámi zvolenému vedení vaší Společnosti Vietnamsko-českého přátelství pro období 2019-2024.

Slibujeme vám, že i po 22 letech naší činnosti v České republice budeme stále aktivně prohlubovat naše tradiční opravdové mnohaleté přátelství, ale také spolupráci České republiky s Vietnamem a pomáhat Vietnamcům žijícím u nás.

Je nám ctí vás srdečně a přátelsky pozdravit. Vždy jsme byli s vámi, jsme s vámi a vždy budeme s vámi!

Jménem Česko-vietnamské společnosti, největší a nejstarší celostátní organizace přátel Vietnamu v České republice:

Marcel Winter

Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

ČESKÁ TELEVIZE HLEDÁ DO FILMU VIETNAMSKÉ NEHERCE

Česká televize připravuje televizní seriál „Zrádci“, ve kterém bude vietnamská svatba, ale také i varny drog. Agentura Genesy zajišťuje pro tento televizní seriál České televize komparz a hledá vietnamské neherce, kterým nabízí honorář 2000,- Kč za každý natáčecí den. Při natáčení bude vždy přítomen tlumočník! Natáčení vietnamské svatby, kde potřebují filmaři přes 100 komparzistů, se má konat 5. 8., ostatní natáčecí dny jsou předběžně určeny na 28. 6., 19. 7., 3. až 7. 8., 14. 8. a 11. 9. 2019.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí
Česko-vietnamské společnosti