ZÚČASTNILI JSME SE OSLAVY 73. VÝROČÍ SAMOSTATNOSTI VIETNAMU

Ve středu 5. září jsme se zúčastnili oficiální oslavy 73. výročí samostatnosti
Vietnamu, která se konala v pražském hotelu Hilton.
Na fotografii jsou zleva: Autor velkého Česko-vietnamského slovníku Nguyen Quyet Tien, výkonný místopředseda ČVS Jaroslav Vítek, čestný předseda a tiskový mluvčí ČVS Marcel Winter, proděkan Fakulty ekonomických studií VŠFS Radim Valenčík, předseda ČVS Miloš Kusý a přední vietnamistka i spoluautorka slovníku Iva Klinderová. Velmi krásné bylo setkání s mnoha vietnamskými přáteli.
Marcel Winter
Čestný předseda ČVS

Celý příspěvek

BLAHOPŘEJEME VIETNAMU K 73. VÝROČÍ SAMOSTATNOSTI!

Dne 2. září slaví Vietnam 73. výročí své samostatnosti. Gratulujeme a blahopřejeme všem Vietnamcům k tomuto významnému výročí. Zejména mladá vietnamská generace si musí uvědomit i ctít mnohaletý hrdinný boj Vietnamců za svobodu. Hodně trvalého míru, zdraví, štěstí a úspěchů!

PaedDr. Miloš Kusý
Předseda Česko-vietnamské společnosti

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Celý příspěvek

MÍSTO K NÁM PŘIJDOU VIETNAMCI PRACOVAT NA SLOVENSKO

MÍSTO K NÁM PŘIJDOU VIETNAMCI PRACOVAT NA SLOVENSKO
                                                  aneb
SLOVENSKO CHCE DO 14 DNŮ ZRYCHLIT ZAMĚSTNÁVÁNÍ CIZINCŮ
Slovenský premiér Peter Pellegrini po jednání vlády o nedostatku pracovní síly nařídil, aby všechny státní orgány, které mají na starosti povolovací proces zaměstnávání cizinců předložily do dvou týdnů opatření ke zrychlení a zjednodušení tohoto procesu, protože na Slovensku je momentálně situace na trhu práce velmi krizová. Odůvodnil toto opatření tím, že slovenské podniky musí často velmi rychle reagovat na vzniklé poptávky.
U nás chybí přes 310 000 pracovníků a ČR určila pouze 24 000 zaměstnaneckých karet výhradně pro cizince z Ukrajiny, Filipín, Mongolska a Srbska. To je ABSURDITA ROKU 2018! Navíc i když Vietnam nám oficiálně nabízí již dva roky legální vysílání vietnamských pracovníků, tak jak to dělá do 40 zemí světa, tak jsme na tuto nabídku nereagovali a dokonce nyní u nás oproti Slovensku platí zákaz zaměstnávání pracovitých a našimi podniky požadovaných Vietnamců.

Celý příspěvek

TENISOVÝ TURNAJ VIETNAMCŮ „PRAHA OPEN 2018

Ve dnech 18. a 19. srpna se konal na tenisových kurtech v Modleticích u Prahy 19. ročník tenisového turnaje Vietnamců „Praha Open 2018“, kterého se zúčastnilo 20 tenisových klubů Vietnamců z ČR i z EU. Slavnostního zahájení tohoto největšího tenisového turnaje Vietnamců u nás se tradičně za Česko-vietnamskou společnost zúčastnil náš čestný předseda a tiskový mluvčí Marcel Winter.
PaedDr. Miloš Kusý
předseda Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

GRATULUJEME A BLAHOPŘEJEME HA THANH ŠPETLÍKOVÉ

GRATULUJEME A BLAHOPŘEJEME HA THANH ŠPETLÍKOVÉ
Z celého srdce gratulujeme a blahopřejeme Ha Thanh Špetlíkové k velmi úspěšné premiéře filmu „Miss Hanoi“, ve kterém hraje hlavní roli. Děkujeme ji za vynikající herecký výkon, kterým dokazuje, že mnozí Vietnamci dokáží obohatit naši společnost a je příkladem celé vietnamské komunitě žijící u nás. Kriminální film „Miss Hanoi“ je prvním českým filmem s vietnamskými titulky, což je další obrovský úspěch. Přejeme Ha Thanh Špetlíkové hodně dalších úspěchů v mnoha dalších filmech i v televizních seriálech.
Slavnostní premiéry se zúčastnil  předseda ČVS Miloš Kusý, který osobně jménem  ČVS  herečce popřál  k velikému úspěchu. Je to první vietnamská herečka co dostala hlavní roli v celovečerním filmu.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti