ŠÉF ODBORÁŘŮ OPĚT V TELEVIZI POMLOUVAL VIETNAMCE

V nedělním pořadu České televize „Otázky Václava Moravce“ (15.10.) opět, stejně jako loni 4.prosince, předseda ČMKOS Josef Středula pomlouval Vietnamce, kteří mají zájem k nám přijít okamžitě pracovat a naši výrobci si je žádají. Již několik let není pravdou, že Vietnamci stále ovládají český drogový trh, jak tomu bylo v roce 2012. Díky našemu osvětovému projektu STOP DROGÁM, realizovaném ve spolupráci s ministerstvem vnitra a Svazem Vietnamců v ČR, značně u nás poklesl podíl Vietnamců na výrobě i prodeji drog. Místo Vietnamců tuto závažnou trestnou činnost páchají občané jiných národností, což dokazují i reportáže v televizích a v tisku z poslední doby. Navíc není možné trestnou činnost několika desítek lidí paušalizovat na celou 67 tisícovou vietnamskou komunitu žijící u nás, ani na zájemce z Vietnamu, protože Vietnam legálně vysílá své pracovníky již do 40 zemí světa a nikde je neoznačují za bezpečnostní hrozbu. V USA pracují Vietnamci dokonce i v NASA. Kvalifikovaní pracovití Vietnamci, kteří mají zájem k nám přijít legálně pracovat, také nemusí posílat vietnamské vládě žádné odvody ze svých mezd, jako to u nás činily pracovnice ze Severní Koreje. Aby se pomohlo naší ekonomice i našim výrobcům, ale hlavně aby se odstranila korupce s úplatky pro vietnamské zprostředkovatelské agentury v Hanoji, které umožňují posledních 8 let za úplatek získat možnost objednat se na Visapoint konzulátu ČR v Hanoji i slibují za další velký úplatek zajištění víza pro práci u nás a tím neúměrně zadlužují pracovníky z Vietnamu, Celý příspěvek

OBROVSKÉ ZÁPLAVY VE VIETNAMU

 Obrovské záplavy, které 9. a 10. října postihly některé oblasti severního a středního Vietnamu, způsobily velké materiální škody, zničení bydlení mnoha lidí, trápení, lidskou bolest, životní tragédie a bohužel také i oběti na životech. Je nám to líto a moc nás tato událost bolí. My všichni v naší celostátní Česko-vietnamské společnosti vyjadřujeme hlubokou a upřímnou soustrast rodinám a příbuzným obětí této obrovské povodně.

 Marcel Winter

 Předseda Česko-vietnamské společnosti Celý příspěvek

PŘEDSEDA ČVS BUDE PŘEDNÁŠET O VIETNAMU VE VSETÍNĚ

Předseda naší Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter bude v sobotu 14. října přednášet o Vietnamu i o Vietnamcích v čajovně v Legu ve Vsetíně. Cílem besedy s ním je,  aby se veřejnost dozvěděla, že Vietnam nejsou jen rýžová pole a stánkaři, ale také, aby co nejvíce lidí osobně navštívilo překrásný Vietnam – zemi našich přátel a úsměvů. Nyní má zájem veřejnost ve Vsetíně, protože lidé prostě chtějí znát osobní zážitky velkého přítele Vietnamu. Potom více porozumí i zde žijícím Vietnamcům.

PaedDr. Miloš Kusý

                                                                  Místopředseda ČVS Celý příspěvek

VÍTÁME ZÁJEM SVAZU PRŮMYSLU A DOPRAVY O PRACOVNÍKY Z VIETNAMU

 Česko-vietnamská společnost vítá zájem Svazu průmyslu a dopravy ČR o pracovníky z Vietnamu, jak to sdělil na sněmu této organizace na MSV v Brně její prezident Jaroslav Hanák. *Jako první a zatím jediní u nás jsme loni v červenci získali písemné potvrzení vietnamského ministerstva práce a sociálních věcí o oficiálním zájmu Vietnamu legálně k nám vysílat pracovníky, podle požadavků našich firem.* Tento doklad jsem již loni v srpnu osobně předal MZV ČR se žádostí, aby okamžitě zahájili potřebná bilaterární jednání v této věci s Vietnamem. Vládě a všem zainteresovaným ministerstvům jsem již loni v květnu předal náš pilotní zkušební projekt „Vy pomůžete nám a my pomůžeme vám“, zaměřený pro personální pomoc výhradně pouze našim kolektivním členům, například exportujícím českým výrobcům Triole a.s. Praha, nebo firmě Svitap J.H.J. s.r.o. Svitavy. Celý příspěvek

LUNÁRNÍ DEN VIETNAMSKÝCH DĚTÍ V OKRESE MLADÁ BOLESLAV

V sobotu 7. října jsem se na pozvání předsedy Svazu Vietnamců v okrese Mladá Boleslav pana Le Chi Thanha zúčastnil jejich letošní oslavy Lunárního dne vietnamských dětí. Doprovázel mne člen předsednictva naší ČVS pan Jiří Hruška, který žije přímo ve městě Mladá Boleslav. V mladoboleslavském Kulturním domě se této pěkné akce zúčastnila řada hostů, v čele s náměstkyní primátora města Mladá Boleslav paní Zdeňkou Veškrnovou. Měl jsem tu čest ve svém pozdravném projevu poděkovat vietnamským rodičům za vzornou péči a výchovu jejich dětí. Ubezpečil jsem přítomné, že jim nadále bude naše celostátní Česko-vietnamská společnost pomáhat, chránit je a bojovat za jejich lepší život u nás. Celý večer byl plný dětských úsměvů, přátelství a rodičovské lásky. Navázal jsem zde i nová osobní přátelství. Nikdy na Vietnamce a jejich děti z okresu Mladá Boleslav nezapomenu.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

LUNÁRNÍ DĚTSKÝ DEN V KUTNÉ HOŘE

 Na pozvání Svazu Vietnamců v Kutné Hoře jsem se v sobotu 30. září zúčastnil jejich oslavy Lunárního dne dětí. Měl jsem tu čest pronést na této slavnostní akci jménem naší Česko-vietnamské společnosti pozdravný projev, ve kterém jsem přítomné požádal o potlesk pro vietnamské děti, protože jsou budoucností svých rodičů, ale také i budoucností České republiky a Vietnamu Ubezpečil jsem přítomné o podpoře naší celostátní Česko-vietnamské společnosti pro ně i pro jejich rodiny při jejich životě u nás. Setkání s vietnamskými přáteli v Kutné Hoře bylo moc milé a velmi přínosné, protože posílilo náš vzájemný vztah. Jsem rád, že se této akce zúčastnila řada významných regionálních hostů, například místostarosta města Kutná Hora pan Ing. Josef Viktora s manželkou.

Celý příspěvek

BLAHOPŘÁNÍ K 72. VÝROČÍ SAMOSTATNOSTI VIETNAMU

Vážení vietnamští přátelé, jménem celostátní Česko-vietnamské společnosti vám všem z celého srdce blahopřeji k 72. výročí vyhlášení nezávislosti Vietnamu a k založení tehdejší Vietnamské demokratické republiky, což se stalo 2. září 1945. Vaše cesta k udržení samostatnosti však byla hned od začátku velmi těžká, doslova hrdinská. Již 23. září 1945 Francie začala bojovat o získání kontroly nad Vietnamem, což skončilo až 7. května 1954 porážkou Francouzů u Dien Bien Phu. Od roku 1961 jste museli čelit vojenské intervenci USA, která skončila vašim vítězstvím v roce 1975. V roce 1978 jste zažili válku s kambodžskými polpotovskými Rudými Khméry a osvobodili jste Kambodžu od genocidy. V roce 1979 vás potkala hraniční válka s Čínou. Vždy jste uhájili svoji samostatnost i proti velké přesile agresora a mnoho Vietnamců v těchto válkách položilo za Vietnam své životy. Věčná čest jejich památce! Proto si vás moc vážím. Vás mladé co jste vietnamské národnosti a máte české občanství moc prosím NIKDY V ŽIVOTĚ NEZAPOMEŇTE NA OBROVSKÉ HRDINSTVÍ SVÝCH PŘEDKŮ PŘI OCHRANĚ SAMOSTATNOSTI VIETNAMU, neboť vám v žilách koluje krev hrdinných vašich předků Také nikdy nezapomeňte, že v boji za svoji samostatnost Vietnam nikdy nekolaboroval, ale desítky let za ni vždy obětavě a velmi těžce bojoval. Děkuji Vám. Ještě jednou vám blahopřeji k letošnímu vietnamskému státnímu svátku samostatnosti Vietnamu.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti